ایتکو در یک نگاه


شرکت توربین توان گستر ایرانیان (ایتکو) با هدف تولید توان در سیستم انرژی و صنعت هوایی ایران در سال ۱۳۹۰ با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شرکت مهندسی تعمیرات اساسی هواپیمایی فارسکو به ثبت رسید. ایتکو با اجرای پروژه های موفق به اخذ رتبه شرکت “دانش بنیان“ از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نایل شد.


سهامداران


شرکت توربین توان گستر ایرانیان با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شرکت مهندسی تعمیرات اساسی هواپیمایی فارسکو (باسرمایه ۷۳.۵ میلیارد ریال در تاریخ ۱۳۹۰/۱۲/۰۸ طی شماره ۴۲۱۲۵۶ در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.


استراتژی


برای دستیابی به چشم انداز مورد نظر، ساخت و مونتاژ موتورهای هدف در کاربری‌های صنعتی نظیر توربوژنراتور، توربوکمپرسور و توربوپمپ و مولدهای همزمان توان و حرارت (CHP) در ظرفیت‌های ۱ تا ۱۵ مگاوات به عنوان مهمترین استراتژی شرکت ایتکو می باشد .


ماموریت

انتقال دانش و بومی سازی سامانه‌های انرژی و اجزا در کاربری‌های صنعتی
47

پروژه های انجام شده

21

مشاوران

18

تقدیرنامه ها

71

تجربه کاری


چرا ایتکو متفاوت است؟

شعار ایتکو اینجا اضافه شود ...
شرکت ایتکو طبق سند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شناسه ملی ۱۰۳۲۰۷۳۵۰۰۵ مورخ ۱۳/۴/۹۴ شرکت دانش بنیان می باشد و از تسهیلات ویژه برای اجرای پروژه های فناورانه برخوردار است و از معافیت های مالیاتی نیز بهره مند می باشد . ایتکو از دو سهامدار اصلی ایدرو و پادیکو برخوردار است که هر یک پشتوانه ارزنده ای برای این شرکت محسوب می شوند . ایدرو یکی از سهامداران اصلی ایتکو بدلیل ارتباط با وزارت صنعت ، معدن و تجارت از بازار و برند بین المللی ویژه ای برخوردار است و پادیکو بدلیل ارتباط با صنعت هوایی کشور به فناوری روز صنعت هوایی مجهز است که حمایت هر دو سهامدار از ایتکو شرایط ممتازی را برای این شرکت ایجاد کرده است .
شرکت ایتکو در وندور لیست شرکت ملی نفت ایران ( کالای نفت ) جزء اولین تولید کنندگان توربین های یک تا ۵ مگاوات ثبت شده و در تولید توربین های بزرگ دومین شرکت توانمند و معتبر از نظر این شرکت می باشد. ایتکو شبکه ای از قطعه سازان حرفه ای را در داخل و خارج از کشور در شبکه تولید و تامین کنندگان خود دارد که با کمک این شبکه قادر به تولید و تامین پیچیده ترین قطعات صنعت هوایی و نفت و گاز در کشور می باشد . که این مهم را در پروژه های اجرایی خود به اثبات رسانده است. ایتکو در عرصه بین المللی بواسطه مهارت و چابکی قادر به ارتباط با شرکت های خارجی فناورر می باشد که تا کنون پروژه های مشترکی را با این شرکت ها اجرا کرده است . ( تولید قطعات پیچیده در خارج و خرید های خارجی که تا کنون انجام داده است موید این مطلب می باشد) ایتکو توانایی کلینیک ، عیب یابی ، پایش و تعمیر تجهیزات دوار در مجموعه های صنعتی را دارد. ایتکو در موارد خاص با توجه به برخورداری از برند سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ، توانایی تامین متریال و برون سپاری تولید قطعات حساس و پیچیده در خارج از کشور را دارد .

ماموریت ایتکو بر اساس اساسنامه

شعار مجموعه اینجا وارد شود
 • تولید و توسعه دانش فنی ساخت سیستم های تولید همزمان برق و گرما CHP توربین گازی و تجهیزات مرتبط با بکارگیری دانش فنی و فناوری بومی شده توسط دانشمندان ایرانی در زمینه ذکر شده
 • طراحی، ساخت، نصب، نظارت، مشاوره، راه اندازی و بهره برداری از کارخانجات ساخت سیستمهای تولید همزمان برق و گرما و تجهیزات مرتبط با استفاده از دانش فنی جذب و گسترش و انتقال تکنولوژی و ارائه خدمات مرتبط با تکنولوژی و خرید تکنولوژی از منابع داخلی و خارجی
 • دانش فنی مورد بحث سیستم های مذکور و تجهیزات جانبی
 • انجام فعالیتهای بازرگانی در داخل و خارج از کشور، خرید و فروش، واردات و صادرات مواد اولیه و محصولات مورد نیاز شرکت
 • فروش و توزیع فرآورده ها و محصولات شرکت در داخل و خارج از طریق صدور آنها و مبادرت به هر گونه فعالیت یا معامله قانونی جهت توسعه، فروش، توزیع فرآورده ها و محصولات شرکت
 • صادرات و واردات و فرآوری مواد خام، نیمه ساخته شده، تجهیزات و دستگاههای تولید و سیستم های اندازه گیری خاص
 • تاسیس واحد های تولیدی و پژوهشی و خدماتی مورد نیاز در راستای تکمیل زنجیره گسترش فعالیت شرکت
 • مبادرت به خرید و فروش معاملات بازرگانی داخلی و خارجی
 • استفاده از تسهیلات بانکها و موسسات اعتباری
 • انجام عملیات خدماتی و بازرگانی در حدود موضوع شرکت
 • اخذ و تاسیس نمایندگی در داخل و خارج کشور جهت توسعه فعالیتهای کشور

برخی از مشتریان ما

شعار شرکت وارد شد ...