اکباتان، بلوار شهید نفیسی، ساختمان آریو اکباتان، طبقه پنجم
info@itcopower.com
2 - 9120 4469 021

شرکت توربین توان گستر ایرانیان ( ایتکو ) عضو کارگروه تخصصی توسعه فناوری توربین های انبساطی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد .

تهران – روابط عمومی ایتکو  –  30 دی 94

کارگروه تخصصی توسعه فناوری توربین های انبساطی ماموریت دارد با مشارکت نمايندگان ستادهای هوانوردی، بهينه سازی، شرکت ملی گاز ايران، وزارت نيرو و وزارت نفت طرح توسعه فناوری توربین های انبساطی را تهیه و ارائه کند .

سبوحی دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت :  تدوين نقشه راه توسعه فناوری ، تدوين برنامه برای ايجاد شبکه تخصصی فناوری وتدوين برنامه اجرای طرح پايلوت از جمله وظایف تعریف شده برای کميته راهبری طرح پايلوت فناوری است.

دبیر ستاد توسعه بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت : انتخاب مسئول ايجاد شبکه تخصصی فناوری،انتخاب مدير فنی برای اجرای طرح پايلوت،نظارت عالی بر فعاليت شبکه تخصصی فناوری ، اجرای طرح پايلوت و ارائه گزارش پيشرفت به جلسه مشترک ستادهای هوانوردی، بهينه سازی و شرکت ملی گاز ايران جهت تصويب و ارايه آن به معاونت از دیگر وظایف تعریف شده برای این کمیته راهبری است.

سبوحی درباره اهمیت توربین های انبساطی گفت : این توربین ها يكي از تجهيزات پركاربرد در صنايع بوده و شبكه سازي براي توسعه فناوري آن در كشور علاوه بر امكان تامين تقاضاهاي داخلي و حضور در بازارهاي جهاني و منطقه اي، سرريز تكنولوژي آن مي تواند به ارتقا و خلق ثروت از طريق فناوري كمك قابل توجهي کند.

دبیر ستاد توسعه بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی افزود: يكي از زمينه هاي كاربرد توربين هاي گازي به كارگيري آن در ايستگاه هاي تقليل فشار و توليد برق و ايجاد سرمايش به وسيله آن است كه در اين زمينه فعاليت هايي نيز در شركت ملي گاز ايران صورت گرفته است.

وی گفت : ظرفيت توليد برق در ايستگاه هاي تقليل فشار گاز تا 500 مگاوات پيش بيني مي شود، ضمن اينكه محاسبات اقتصادي صورت گرفته در اين زمينه نشان مي دهد با به كارگيري توربين هاي انبساطي مناسب توليد برق و فروش آن به شبكه سراسري از نظر فني و اقتصادي كاملاً توجيه پذير است و اين امر مي‌تواند محرك اصلي توسعه فناوري توربین های انبساطی در كشور شود.

تفاهم ‌نامه ایجاد شبکه توسعه فناوری توربین انبساطی فیما بین ستاد توسعه فناوری و صنايع دانش بنيان هوايی و هوانوردی به نمایندگی منوچهر منطقی، ستاد بهينه سازی انرژی و محيط‌ زيست به نمایندگی یدالله سبوحی، و مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ايران به نمایندگی سعيد پاک سرشت امضا شده است.

شرکت دانش بنیان توربین توان گستر ایرانیان ( ایتکو ) از معدود شرکت های تخصصی در امر توربین است که تکنولوژی ساخت توربین های انبساطی را در اختیار دارد و با اتکای به شبکه همکاران خارجی خود قادر به تولید و تکثیر توربین های انبساطی در کشور می باشد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.