اکباتان، بلوار شهید نفیسی، ساختمان آریو اکباتان، طبقه پنجم
info@itcopower.com
2 - 9120 4469 021

دو موتور نیروگاه هشت مگاوات تولید همزمان برق و بخار شرکت توربین توان گستر ایرانیان ( ایتکو ) چهارشنبه 14 تیر ماه به بهره برداری رسید .

تهران – روابط عمومی شرکت ایتکو –  14 تیر 96

شرکت توربین توان گستر ایرانیان ( ایتکو ) در راستای سیاست های انرژی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ساخت نیروگاه های مقیاس کوچک در سراسر کشور اقدام به طرااحی و احداث نیروگاه های مقیاس کوچک با ویژگی تولید همزمان برق و بخار آب گرم کرده است .

کارشناسان شرکت بق منطقه ای اصفهان روز چهارشنبه با انجام تست های استاندارد دو دستگاه موتور از 4 موتور نیروگاه را پلمپ نموده و برق تولیدی آن را وارد مدار شبکه سراسری برق اصفهان کردند .

مهندس احسان مفرد مدیر نیروگاه اصفهان گفت : این نیروگاه تماما توسط مهندسان جوان شرکت توربین توان گستر ایرانیان طراحی و اجرا شده است و محل آن در شاهین شهر اصفهان می باشد .

وی گفت : دو موتور دیگر نیروگاه تا پایان شهریور 96 به بهره برداری خواهد رسید و ظرفیت هشت مگاوات نیروگاه تکمیل خواهد شد .

مهندس مفرد گفت : نیروگاه از بخش های مجزای محرک اولیه ، ژنراتور ، مبدل های بازیاب حرارتی ، اتصالات میکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است .

در روش تولید همزمان برق و بخار که به سیستم CCHP  موسوم است مولد های موتورهای رفت و برگشتی ( گاز سوز ) و توربین های گازی بدلیل دسترسی مناسب به گاز طبیعی در ایران و نیز فناوری بالا از کاربری و راندمان بیشتری برخوردار است .

این نیروگاه با سرمایه گذاری شرکت دانش بنیان ایتکو ساخته شده است و از مزیت های آن علاوه بر بازدهی بالای سیستم ، کاهش تولید آلاینده هایی نظیر دی اکسید کربن و ترکیبات گوگردی و اکسیدهای نیتروژن می باشد.

نیروگاه های CCHP از جمله نیروگاه هایی است که کاملا اقتصادی بوده و هزینه تعمیر و نگهداری آن نیز به نسبت سایر نیروگاه ها پایین تر است .

شرکت دانش بنیان توربین توان گستر ایرانیان ( ایتکو ) از معدود شرکت هایی است که به دانش طراحی و ساخت نیروگاه های CCHP  در کشور دست یافته است و توانایی توسعه  مدیریت دانش خود در سایر نیروگاه های مشابه  در سراسر کشور را دارد .

ایتکو آمادگی دارد نیروگاه های مقیاس کوچک مشابه در توان 2 تا 25 مگاوات را برای مجموعه هایی که نیاز به برق و بخار همزمان دارند را در کوتاهترین زمان ممکن و هزینه مناسب طراحی و اجرا کند .

بیزینس مدل ایتکو برای اجرای نیروگاه های مقیاس کوچک بگونه ای طراحی شده است که هزینه و مدت اجرای پروژه را برای کارفرمایان کاهش می دهد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.