اکباتان، بلوار شهید نفیسی، ساختمان آریو اکباتان، طبقه پنجم
info@itcopower.com
2 - 9120 4469 021

توربوشارژر موتور کاترپیلار نیروگاه هشت مگاوات گازی شرکت توربین توان گستر ایرانیان (ایتکو) بطور کامل بازسازی و روی موتور با موفقیت نصب گردید.

تهران – روابط عمومی شرکت ایتکو – 2 مهر 97

مهندسین شرکت دانش بنیان توربین توان گستر ایرانیان موفق شدند توربوشارژر موتور کاترپیلار مولد برق دو مگاوات نیروگاه اصفهان را بطور کامل بازسازی و قطعات آن را نیز بومی سازی کرده و روی موتور نیروگاه نصب و راه اندازی کنند.

بخش های بازسازی شده توربوشارژر یادشده عبارتند از : کارتریج، حلزونی های دود و هوا، شفت، پره، ایمپلر، کیت یاتاقان های آن و رینگ نازل بخش دود

شرکت آمریکایی کاترپیلار مدت ها است جلوی فروش انواع کیت های اورهال موتورهای مولد برق به نیروگاه های ایران را گرفته است و مالکان نیروگاه ها مجبورند با شرایط دشوار توربوشارژر و کیت های مرتبط با آن را از شرکت های مشابه در سایر کشورها با قیمت بالا و ارز خریداری کنند.

توربو شارژرها یکی از اجزای دوار مهم موتورهای مولد برق هستند که توان موتور را افزایش   می دهد. یکی از کارکرد های مهم توربو شارژر متراکم کردن هوای ورودی به موتور و خروج محصولات احتراق است.

یکی از شاخص های عملکردی موتورهای مولد برق نسبت تراکم آن ها می باشد. در واقع هرچه نسبت تراکم بالاتر باشد میزان کار ناشی از احتراق گاز داخل پیستون بیشتر خواهد شد. توربو شارژر ها یک کمپرسور کوچک هستند با این تفاوت که نیروی دورانی خود را از گازهای خروجی از موتور (اگزوز) که معمولا کاربردی ندارند تأمین می کنند.

توربوشارژرها از قطعات پیچیده و متعدد با آلیاژهای مخصوص ساخته شده اند که تکنولوژی ساخت آن در اختیار کشورهای معدودی در جهان می باشد و کاملا ارز بر و ساخت آن ها پر هزینه است.

متخصصان شرکت دانش بنیان توربین توان گستر ایرانیان(ایتکو) ضمن دسترسی به تکنولوژی ساخت و بومی سازی قطعات حساس و پیچیده انواع توربوشارژرهای موتور مولد برق امکان بازسازی انواع مختلف توربوشارژرهای موتورهای مولد برق و موتورهای لوکوموتیو را دارند.

هزینه خرید یک دست توربوشارژر کامل کاتر پیلار 45 هزار یورو است که چند ماهه تحویل می شود.

عکس های ارائه شده مربوط به نصب یک دستگاه توربوشارژر بازسازی شده با تجهیزات بومی ساخته شده در شرکت ایتکو می باشد که بر روی موتور مولد برق نیروگاه نصب و تست های آزمایشگاهی و میدانی را با موفقیت سپری کرده است .